Byli jsme na výletě

V sobotu 19. května jsme uskutečnili zájezd k hasičům do německého Eichu. Kolegové z této obce nás navštívili loni a již tenkrát jsme dostali pozvání do jejich města. Po čtyřhodinové cestě jsme na místo dorazili v 10 hodin. Hasiči z Eichu nás přivítali skleničkou šampaňského, my jsme předali pozornost v podobě Becherovky a plzeňského piva a jako památku na tento den desku s vyrytým pozdravem od nás. Jako první část programu jsme si prohlédli hasičárnu a vyslechli výklad o fungování hasičů v Německu, pak jsme se přemístili do města Treunen, které je centrem hasičů v této oblasti. I tam nám předvedli veškerou techniku, včetně polní kuchyně.

Po této prohlídce jsme se přemístili zpátky do Eichu, kde byl oběd a po něm absolvovali zajímavou prohlídku hasičského muzea opět v Treunenu, kde jsme viděli vše možné přes sirény, uniformy, žebříky, pračky hadic, vědro staré 500 let, motory a auta.Následoval přesun k největšímu cihlovému mostu na světě Gőltzschtalbrücke. Most byl dostaven roku 1851 a na jeho stavbu bylo použito 26 milionů cihel, je vysoký 78 m, dlouhý 574 m. Tam se na něj někteří podívali i z balónu. Po návratu do zbrojnice v Eichu nás čekala káva s množstvím zákusků. Došlo i na vyzkoušení staré ruční stříkačky, kterou mají ve své výbavě (něco jako je naše „koňka“ v menším provedení). Němečtí hasiči mají vedle své zbrojnice rybník, tak nám předvedli, jak ve velmi krátké době dokážou tou starou stříkačkou nasát vodu. Všichni jsme byli překvapeni, jak to pohotově a rychle zvládnou a postupem řečí jsme zjistili, že oni v tom pořádají závody a umisťují se na předních či prvních místech.

Nakonec pro nás měli připravenou grilovačku masa a klobás. Všichni jsme se pěkně najedli a v sedm hodin večer naši návštěvu ukončili a vydali se na cestu k domovu. Krásné počasí umocnilo pěkné zážitky z výletu a myslím, že jsme si to všichni užili.

Hasičům z německého Eichu patří dík za organizaci celého dne a Markovi Andelovi a Kájovi Koblihovi za zprostředkování veškerých informací.

Na fotografie z výletu se můžete podívat v naší fotogalerii.