Proběhl Branný závod Karla Košaře

V sobotu 5.5. se uskutečnil již 24.ročník BZKK. Pro ty, co tento závod ještě neznají, trochu ve zkratce. První závod, který vymyslel tehdejší velitel hasičů Karel Košař, se konal začátkem 80. let minulého století. Závod se běžel ve dvojicích, v kategoriích mladších a starších.Trasa vedla z Lipenců na Jíloviště, kde bylo zakončení v hospodě Pod lesem.Tehdy se zúčastnili pouze lipenečtí  občané a i oni plnili po cestě na stanovištích různé úkoly. Na tomto prvním závodě dělali rozhodčí Mladí požárníci (to aby se mohli všichni dospělí účastnit). I tenkrát zbyla závodníkům energie na taneček při živé hudbě.Všem se závod moc líbil a tak byla další pokračování. Ta už probíhala ve spolupráci s jílovišťskými hasiči. Od dalšího závodu se běžel Branný závod Lipence-Jíloviště ( Jíloviště- Lipence), to podle toho, kde byl začátek a kde cíl. Po předčasné smrti otce tohoto soupeření, (letos 10 let), se tento závod od roku 2003 jmenuje Branný závod Karla Košaře.

Letos se na startu sešlo celkem 20 dvojic mladší kategorie od 18 do 40 let a 8 dvojic starších od 41 do neomezena. Trasa byla dlouhá cca 11 km a na závodníky čekalo celkem 12 úkolů.

Zazávodili si s autíčky, zastříleli na špalíky, zahledali ve slepé mapě,zaházeli míčky do koše, prověřili si znalosti v bezpečnostním testu a v testu o základních znalostech republiky.Také se vrátili do dětských let a prověřili, jak umí létat jimi složená vlaštovka, mohli se občerstvit vlastním výběrem, panákem vodky nebo jablkem, zastříleli si na neklasický terč, zaházeli koulí na vzdálenost, zaskákali v pytlích a v cíli určili slovo z daných indicií.

Po dokončení závodu si všichni pochutnali na polévce a bramborovém salátu s řízkem. Pak zahrála k tanci i poslechu hudba  „Starý koně“.

Nejstarší  soutěžící dvojicí byla  Líba Fatková  s Margit Součkovou, kterým je dohromady 123 let.

Nejrychlejší na trati byli

1. Dvorský –Andel  - 89 min.
  2. Fatka Jan a Petr  -  91 min.
  3. Šedivý –Cikrt  - 98 min.

Nejdéle na trati pobyli    Holeka-Charousková  -  259 min.

Závod se vydařil i  sluníčko, které nás provázelo po celou dobu, umocnilo příjemný den.

Akce se společně s rozhodčími účastnilo 92 lidí. I to svědčí o oblíbenosti této akce.

Věříme, že tento již tradiční závod bude dál pokračovat.

Výsledková listina

starší