Masopust se vydařil
Všichni, kdož se letos zúčastnili Masopustu, mi musí dát za pravdu, že se opravdu vydařil. Objednané pěkné počasí dorazilo, stejně jako spousta masek i ostatních přihlížejících.

Průvod vyrazil něco po druhé hodině od hasičárny Jílovišťskou ulicí až k Járinovi. Naháněči i medvěd byli úspěšní, a tak se dveře Šatlavy netrhly. Po krátké přestávce průvod pokračoval k vrbě. Tady už čekal stánek s občerstvením a hudba. Masky i všichni ostatní si pochvalovali hlavně naši velkou specialitu - bramborovou spirálu, ale i tradiční párky v rohlíku a klobásky na grilu přišly k chuti. Zdrželi jsme se zde trochu déle, aby si všichni mohli přijít na své. Medvěd i každoročně maskovaní musí ještě obejít starousedlíky, kteří mají vždy připraveno nejen něco dobrého k pití, ale i k zakousnutí.  Od vrby pak hurá zpátky k hasičárně vyzvednout tombolu, zatancovat si  a hlavně potrestat medvěda. Letošní výčet jeho lumpáren byl opět sáhodlouhý, a tak ho stihl spravedlivý trest.
Většina maminek a tatínků však ani nečekala na rozsudek a rovnou vyrazila do sálu. Těšili se na taneček a volbu nejkrásnější dětské masky. Děti, maminky i tatínkové se opravdu vyřádili, jejich účast byla hojná a děti si odnesly  krásné dárečky.
Zábava pak pokračovala v dospělejším rytmu až do ranních hodin, přerušená jen několika koly Kola štěstí s pěknými cenami.
Kdo byl, dá mi za pravdu, kdo nebyl, musí moc litovat.
Tak příští rok zase naviděnou.....